Junioři mají bronz

O víkendu 7. – 9. 10. jsme spolu s oddílem Tempo Praha pořádali Mistrovství ČR juniorů. Naši junioři bojovali o cenné kovy a měli za úkol minimálně potvrdit loňské třetí místo.

Los k nám byl přívětivý a naše skupina byla o poznání jednodušší než druha skupina, která se paralelně hrála na Tempu. Páteční zápas s Pasos Pardubice jsme zvládli s odřenými ušima (4:3), drama s Trhovými Sviny jsme naopak nezvládli (5:9). Sobotu večer jsme si však spravili chuť se Slavia Plzeň (11:1).

Neděle již byla ve znamení bojů o medaile, kdy jsme se o postup do finále utkali se silnými Hrochy z Havlíčkova Brodu. Na skvěle házejícího Macase jsme však recept nenašli. Naše dobře hrající obrana však tvrdým hitům Hrochů čelila jen s obtížemi. Výsledek vypadá hůře než předvedená hra (0:7).

Prohra s Hrochy pro nás znamenal boj o třetí místo a opětovný soubor s Trhovými Sviny, kterým jsme lecos dlužili za porážku ve skupině. Do tohoto zápasu jsme dali všechno, byl vyrovnaný a napínavý až do konce. Od páté směny dokonce prohráváme o bod, ale v sedmičce přidáváme dva body a můžeme slavit bronzové medaile.

Medaile nejen našim klukům, ale i zlatým Hrochům a stříbrným klukům z Joudrs předával Bojan Čermák, člen Síně slávy českého softballu.

Velká gratulace. Lepší zakončení sezóny (ještě po postupu do extraligy juniorů) si naši mladíci nemohli ani přát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *