Extraliga juniorů je doma

O víkendu hostilo naše hřiště finálový turnaj druhé ligy juniorů. Turnaj měl rozhodnout o tom, který tým se bude mít právo se v roce 2023 zúčastnit Extraligy juniorů.

O extraligovou příslušnost mohly bojovat 4 týmy – vždy dva týmy, které vyhrály svojí divizi druhé ligy juniorů. Nakonec na Copacabanu přijely týmy Hladových Hrochů Sezimovo Ústí a SK Joudrs Praha C. Svoje želízko v ohni měl rovněž náš tým.

Základní skupinu, ve které se utkal každý s každým, zvítězil tým pražských Joudrs. V neděli ráno se rozhodovalo, zda si o extraligu zahraje s námi nebo s Hladovými Hrochy. My jsme opravu využili stoprocentně a porazili jsme jsme Jihočechy vysoko 8:1.

Do finále jsme šli nabuzení a chtěli jsme si spravit chuť ze sobotního zápasu, kdy nás Joudrs porazili 3 : 1, a to zejména kvůli svému lepšímu útoku. Notně k tomu pomohlo posílení našimi áčkaři. Hned první směnu jsme získali tři body tvrdými odpaly, na které soupeř zareagoval změnou nadhozu. S druhým nadhazovačem již jsme měli problém a neprosazovali jsme se tak, jako v prvním inningu. A body začal přidávat soupeř – drama vrcholilo až v závěru zápasu, kdy se mám těsný náskok 3 : 2 podařilo navýšit na 5 : 2….a extraliga byla DOMA !

Radost byla velká, oslava přiměřená věku hráčů. Postup do extraligy je však jen impuls pro větší dřinu – postoupit do extraligy není totéž, jako hrát v ní dobré zápasy, případně se dobře v soutěži umístit. Takže teď na juniory čeká jen dřina a pot.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *