Junioři budou bojovat o extraligu

O víkendu vyrazili naši junioři do Pardubic na poslední turnaj letošní druhé ligy juniorů. Na tento turnaj sebou vzali i posily z áčka (Vojtech Kašpar, Lukáš Kotek, Marek Štěpánek) i nováčky z kadetů (Jan Soukup, Šimon Veber, Lukáš Zahradník).

Postupně naši mladíci změřili své síly s domácími Pasos (13:10), s břeclavským Locos (4:3) i s pražským Joudrs (12:10). Ze všech těchto zápasů základní skupiny vyšli naši junioři vítězně, ač to nebyly jednoduché souboje, o napínavosti jednotlivých zápasů svědčí i konečné skóre. V prvním i třetím zápase jsme se bohužel nechali ukolíbat rychlým vedením a pak jsme jen stěží zastavovali soupeře a drželi zápas na naší straně.

Průběh turnaje nám pohodlně zajistil účast ve finále, kde jsme se střetli – netradičně – s domácími, kteří standardně nehrají tuto soutěž, ale druhou ligu mužů. Byl to zajímavý a napínavý zápas a do třetí směny i poměrně koukatelný, pak se splašily oba týmy a začala mela, která skončila po třech hodinách v prvním tiebraku, kdy jsme vinou několika chyb soupeře slavili vítězství my. Výsledek 13:12 hovoří za vše.

Za 14 dní se naši junioři zúčastní finálového turnaje, kde se s týmy Sezimova Ústí a Joudrs Praha utkají o to, kdo bude příští rok hrát Extraligu juniorů a kdo zůstane „jen“ ve druhé lize. Turnaj pořádáme my, a tak věříme, že divácká podpora nám pomůže vybojovat si extraligovou příslušnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *