První turnaj juniorů

Junioři pražského Spectra mají za sebou úvodní 1. kolo 2. ligy Juniorů. Už sobotní ráno začalo dobrodružně. 90 minutové zpoždění vlaku směr Břeclav nás rozmrzelo. Nic jsme ovšem nenechali náhodě a s vědomím toho, že budeme mít před zápasem asi tak 15 minut na rozcvičení, jsme se museli připravit ve vlaku. Děkujeme společnosti RegioJet, že nám umožnili se rozházet mezi sedačkami a ani s peprem neměli problém.

Po vystoupení na nádraží v Břeclavi jsme ještě dali klasicky běžeckou abecedu na hřiště. Na první zápas proti týmu Joudrs B jsme tedy byli maximálně připraveni. Výsledek 11:1 v náš prospěch nás utvrdil v tom, že příště můžeme jet klidně vlakem pozdějším. Druhý sobotní zápas proti (pro nás) neznámému soupeři – Sever Brno. Tentokrát jsme se před zápasem rozpálili pořádně v tunelech a to se projevilo i v zápase. V útoku se silně projevili i pálkaři, kteří zimní přípravu pojali hodně individuálně (to je pro tebe Tomíku). Výsledek 15:1 nás poslal do čela tabulky a my jsme mohli jít v klidu na burger.

Po sobotě už bylo jasné, že se utkáme s domácím týmem Locos Břeclav. Nejdřív jsme ale museli odehrát skupinový zápas. Ten byl do cca 3. směny vyrovnaný, i když jsme trochu změnili strategii i sestavu. Nakonec nás ale Břeclav porazila 13:9 a my jsme se těšili na odvetu.

Finále proběhlo v zaplněné Locos aréně (jako každý zápas) diváci fandili (hlavně domácím) a my jsme se těšili na parádní ball. Velmi vyrovnaný zápas, který byl hodně o nadhazovačích. Oba “pouštěli” na metu minimum hráčů a oba útoky se nemohli prosadit. Po 1. směně skóre 1:1. Asi ve 3. směně nám Břeclav trochu utekla a bylo to 3:1. Začali se lépe časovat na náš nadhoz a kvalitními hity obsazovali mety. My jsme ale trpělivě čekali na naše momentum. To přišlo v závěru zápasu. Série hitů nastartovala celý náš lajnap a agresivním pohybem na metách jsme obranu soupeře dostávali pod tlak. Zápas jsme otočili pár minut před koncem na 3:6. Břeclav v závěrečné dohrávce přidala krásným HR ještě jeden bod. Nic víc jim ale naše obrana nedovolila. Tři rychlé outy znamenaly vítězství a radost z povedené odvety nejen z ranního zápasu, ale také z minulého roku, kdy domácí vyhráli finále 9:8 v dohrávce 7. směny.

Děkujeme za krásný, softballový víkend všem hráčům, trenérům, fanouškům, organizátorům a rozhodčím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *